Pogodny Dom SenioraNasi mieszkańcy i ich potrzeby są dla nas najważniejsze. Robimy wszystko, by zapewnić im poczucie domowego ciepła.

Pogodny Dom Seniora

Informacje

Pogodny Dom Seniora podlega wpisowi do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku prowadzonym przez Wojewodę Śląskiego.
Opieka nad osobami starszymi to odpowiedzialne zajęcie, które wymaga wysiłku, cierpliwości i odpowiedniej wiedzy na temat chorób, które mogą ich dotykać. Ta wyjątkowa grupa wymaga troski, czasu i odpowiedniej opieki medycznej. Osoby starsze wymagają przede wszystkim pielęgnacji, która dla nich może być często zbyt uciążliwa. Dlatego potrzeba pomocy drugiej osoby, a nasi całodobowi opiekunowie są przygotowani do każdego zadania.
starsza kobieta z chodzikiem wspierana przez lekarza

POKOJE

starszy mężczyzna ćwiczący w pokoju

W przypadku osób starszych powinniśmy zadbać o ich zdrowie w szczególny sposób. Często osoby starsze wymagają bardziej wzmożonej opieki medycznej – co za tym idzie wiąże się to z całodobowym i długoterminowym nadzorem nad nimi.

POSIŁKI

Mieszkańcy mają wybór spożywania posiłków we wspólnej jadalni razem z innymi lub w swoich pokojach. W razie potrzeby Pogodny Dom Seniora zapewnia pomoc w spożywaniu posiłków, dla osób starszych, schorowanych czy tych, które nie są w stanie zrobić tego samodzielnie.
Istotna jest właściwa dieta włączająca odpowiednie suplementy, odpowiednie nawodnienienie i dostęp do opieki medycznej. Osoby starsze często muszą przyjąć niezliczoną ilość leków i suplementów w ciągu doby, często zapominając o ich spożyciu. W Domu Seniora dbamy o to, by każdy z naszych podopiecznych odżywiał się zdrowo i pamiętał o zażywaniu lekarstw i witamin w ciągu dnia.

Posiłki wydajemy o następujących godzinach:

śniadanie do lóżka

USŁUGI MEDYCZNE

Umożliwiamy Naszym Mieszkańcom korzystanie z usług leczniczych i rehabilitacyjnych, zapewniając:
Do jednych z wielu czynników związanych z utrzymaniem dobrej formy zalicza się zdrowie psychiczne. Opiekun osoby starszej powinien zatem wiedzieć, jak dbać o tą kwestię a także uświadamiać w tym swoich podopiecznych. Bardzo ważna jest społeczna integracja i zachowanie relacji międzyludzkich. Zadbamy o to, aby senior spędzał czas w interesujący i ciekawy sposób.
Wiele osób starszych na skutek stopniowej utraty sprawności wycofuje się z codziennego życia społecznego i przez to doświadcza samotności. Często rodzina przez ciągły pośpiech nie jest w stanie poświęcić takiej osobie odpowiedniej ilości czasu – dlatego wiemy, jak ważne jest by zapewnić naszym Mieszkańcom odrobinę atrakcji. Ćwiczenia, rozrywka, zabawy wykonywane w grupach. Poznawanie nowych ludzi i dbanie o formę fizyczną to dobry krok w zwalczaniu samotności.
proces mierzenia ciśnienia starszego mężczyzny leżącego w łóżku

Dzięki temu Twoi Bliscy przestaną odczuwać samotność i będą cieszyć się jesienią życia.

Atuty Pogodnego Domu Seniora

Dom seniora

Jednym z największych atutów prowadzonego przez nas Domu Seniora jest oczywiście dogodna lokalizacja. Mieścimy się w kompleksie szpitalnym w Chorzowie. Dużą uwagę przywiązaliśmy również do komfortu i spokoju. Pokoje w Pogodnym Domu Seniora są przestronne, wyciszone oraz przede wszystkim wyposażone w niezbędne systemy bezpieczeństwa. Wnętrze naszej placówki zostało zaprojektowane tak, aby nasi Podopieczni mogli się w pełni zrelaksować i poczuć, jak we własnym domu.


INNE USŁUGI

kobieta w piżamie siedząca na łóżku z kubkiem wody

Inne usługi dostępne za dodatkową opłatą:

Gwarantujemy naszym podopiecznym troskę, zrozumienie, empatię oraz opiekę najwyższej jakości, której możesz zaufać!