Dom Seniora Zabrze i okolice

Nasz Dom Seniora otwiera swoje progi dla seniorów z Zabrza i okolic wymagających szczególnej troski i pomocy w pokonywaniu trudności życia codziennego. Naszą misją jest zapewnienie profesjonalnej i przede wszystkim całodobowej opieki osobom w potrzebie – niezależnie od stopnia niepełnosprawności oraz chorób, jakie im towarzyszą. Każdego dnia, z pełnym zaangażowaniem, dbamy o kondycję ciała i duszy naszych Podopiecznych.

Zapewniamy 42 miejsca noclegowe w jedno, dwu oraz trzyosobowych pokojach. W każdym z pokoi znajduje się niezbędne wyposażenie, w skład którego wchodzi m.in. elektryczne łóżko z przeciwodleżynowym materacem.

Pobyt czasowy i stały dla seniorów z Zabrza w Prywatnym Domu Opieki

W zależności od stopnia zaawansowania choroby, wieku oraz aktualnego stanu zdrowia jesteśmy w stanie zagwarantować pobyt: stały (na czas nieokreślony), poszpitalny, zajęcia grupowe oraz pobyty krótkoterminowe – na okres wakacji, ferii itp.

Na pobyt długoterminowy zazwyczaj decydują się najbliżsi, którzy nie mają możliwości, kwalifikacji lub czasu, aby zapewnić należytą opiekę seniorowi. Decyzja o zapisaniu członka rodziny do ośrodka nie jest prosta, jednak świadomość, że bliska nam osoba będzie w dobrych rękach, znacznie ułatwia cały proces.

Pobyt krótkoterminowy jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy rodzina lub opiekun zajmujący się na co dzień seniorem wyjeżdża na wakacje bądź też będzie niedostępny z powodu innych powodów.

Co wchodzi w zakres opieki w Domu Seniora?

Rodzina, zanim zdecyduje się na zapisanie bliskiej osoby do Domu Seniora, zastanawia się, jaki zakres opieki zapewniają tego rodzaju placówki. W naszym ośrodku gwarantujemy profesjonalną i kompleksową opiekę obejmującą różne aspekty życia.

Seniorzy, którzy przebywają w naszej placówce, mogą liczyć na:

Lokalizacja Pogodnego Domu Seniora

Atutem naszego ośrodka jest dogodna lokalizacja – w pobliżu Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i jakości opieki medycznej w naszym Domu Seniora zapewniamy każdemu Pacjentowi innowacyjne opaski telemedyczne. Ich głównym celem jest analiza podstawowych parametrów życiowych oraz przekazywanie sygnału alarmowego w razie wystąpienia nagłych sytuacji – upadek, omdlenie itp. Opaski są niewielkich rozmiarów – nie sprawiając żadnego dyskomfortu podczas użytkowania.

Masz pytania? Napisz do nas!
Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie

ZAPRASZAMY !!